sowie

Newsy, informacje z regionu Wałbrzycha i okolic z 2010 r.

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Szansa na zawód
2012-02-01 09:16

 Stowarzyszenie ECOEUROWIEŚ wspólnie z PTTK i GOPR zapraszają miłośników gór i turystyki na kursy przewodników sudeckich i pilotów wycieczek, które zakończą się egzaminem państwowym. Absolwenci kursów będą mogli znaleźć zatrudnienie u rożnych organizatorów turystyki np. w biurach turystycznych, biurach podróży. Ustawa o usługach turystycznych narzuca na biura turystyczne i inne organizacje ruchu turystycznego obowiązek zatrudnienia pilota wycieczek, jako opiekuna grupy wycieczkowej w trakcie podróży lub w czasie pobytu na wczasach do każdej, minimum 10-osobowej grupy turystycznej.


 Ta sama ustawa narzuca też na tych samych organizatorów turystyki obowiązek zatrudnienia przewodnika górskiego np. sudeckiego podczas wycieczek górskich, które prowadzone są szlakami turystycznymi na obszarze wszystkich pasm Sudetów. Uprawnienia pilotów i przewodników może uzyskać osoba pełnoletnia z minimum średnim wykształceniem. - Takie kursy to dobra nowina dla środowiska turystycznego Wałbrzycha i okolic - twierdzą doświadczeni piloci i przewodnicy sudeccy. - Na naszym terenie cięgle jeszcze brakuje przewodników i pilotów wycieczek z uprawnieniami. Pytania dotyczące kursów należy kierować: kursy2@interia.eu lub tel.669 18 64 27.
źródło: 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: