sowie

Kronika Policyjna

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
2012-02-01 09:20

 Dzielnicowy komisariatu I w Wałbrzychu, będąc po służbie, zatrzymał na gorącym uczynku trzech młodzieńców w wieku 16, 18 i 19 lat, którzy kamieniami porysowali szyby wystawowe w kilku placówkach handlowych przy ulicy Głównej. - Jadący prywatnym samochodem osobowym dzielnicowy komisariatu I w Wałbrzychu zauważył trzech mężczyzn dewastujących witryny wystawowe w kilku sklepach przy ulicy Głównej.

czytaj więcej... (kliknij)

2012-02-01 09:19

 Cały dzień spędził w Wałbrzychu kandydat na prezydenta RP, Andrzej Olechowski. Najpierw rozmawiał ze studentami, później oddał się do dyspozycji lokalnym dziennikarzom, a na zakończenie spotkał się z mieszkańcami w hotelu “Maria”. Kandydat ze swadą prezentował swoje poglądy, wyczerpująco odpowiadał na pytania. Jednomandatowe okręgi wyborcze – tak, polityka w samorządzie – nie. Prawybory – bardzo dobra forma działania, frekwencja w prawyborach Platformy Obywatelskiej – wstyd. Wszystkim z pewnością najbardziej podobała się jedna z przedwyborczych obietnic – kandydat Olechowski zapewniał, że jego priorytetowym dążeniem będzie poprawa zarobków Polaków – co miesiąc na konta powinno im wpływać minimum 2000 euro. Na zdjęciu: Andrzej Olechowski na spotkaniu ze studentami Wyższej Szkoły Zawodowej.
źródło: 30minut

2012-02-01 09:17

 Rozpoczęły się castingi na Miss Polonia regionu wałbrzyskiego. Jest to już piąta edycja prestiżowego konkursu piękności. - Nie wszystkie kandydatki kwalifikują się ze względu na wysokie wymagania jakie stawa biuro Miss Polonia. Trzeba przypomnieć, że wzrost minimalny to 170 cm. Wymiary idealne to 90 – 60 – 90. Oczywiście, nie przyjmujemy jedynie kandydatek, których wymiary spełniają wymogi co do centymetra - podkreśla Piotr Panfil, organizator Miss Polonia Regionu Wałbrzyskiego. Oprócz tego kandydatka musi posiadać obywatelstwo lub narodowość polską, być bezdzietną panną, nie posiadać na ciele widocznych tatuaży, mieć skończone 18 lat, lecz nie więcej niż 24. Przyszła miss powinna być również osobą nieskazitelnego charakteru oraz nieposzlakowanej opinii. - Tu nie chodzi o wygraną, ale o to by czuć się piękna kobietą - tłumaczy Estera Cieśnicka, kandydatka na Miss Polonia. Przed paniami, które przejdą etap kwalifikacyjny nie lada zadanie. Sesje zdjęciowe, wiele występów oraz przygotowanie na galę finałową. Odbędzie się ona w połączeniu z dniami Szczawna Zdroju. Wybór najpiękniejszej będzie miał miejsce 29 maja w uzdrowiskowym Teatrze Zdrojowym. - Wyłonimy na niej miss, pierwszą wicemiss oraz drugą wicemiss. Te trzy finalistki etapu regionalnego przejdą do dalszej części wyborów Miss Polonia – dodaje Piotr Panfil. Dziewczyny, które chciałyby zmierzyć się w walce o tytuł najpiękniejszej muszą wziąć udział w castingach, które odbywać będą się na terenie Szczawna Zdroju, Wałbrzycha, Świdnicy i Świebodzic do 9 kwietnia.
źródło: 30minut

2012-02-01 09:15

 odnowa Rozpoczyna się realizacja bezprecedensowego projektu przebudowy centrum Wałbrzycha. Przy wsparciu funduszy unijnych swoje oblicze zmienią główne place miasta, odnowione zostaną ulice prowadzące do Rynku, powstaną instytucje publiczne dla mieszkańców. - Przedwojenne kamienice odzyskają dawny blask, zapowiada szefowa Zarządu Budynków Miejskich, Grażyna Muszyńska-Szmaj. Rewitalizacja starówki będzie kosztować prawie 40 mln zł. Ponad połowę wydatków pokryje Unia Europejska. Większość prac zostanie wykonana jeszcze w tym roku.
źródło: 30minut

2012-02-01 09:11

 Nareszcie nadeszła długo przez wszystkich wyczekiwana wiosna. Zima w tym roku dała się we znaki zarówno drogowcom, jak pieszym. Pełne ręce roboty miały również instytucje porządkowe działające na terenie Wałbrzycha. - Zużyliśmy mnóstwo piasku oraz soli, które były sypane na drogi podczas zimy. Teraz trzeba uprzątnąć te miejsca – podkreśla Teresa Wójcikowska, prezes Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych w Wałbrzychu. Topniejący śnieg odsłonił piasek i pył, który znajdował się pod nim. Miejski Zakład Usług Komunalnych przystąpił zatem do porządkowanie terenów, które należą do gminy Wałbrzych. Rozpoczęła się akcja – „Wiosenne porządki”, której koordynatorem jest Urząd Miejski w Wałbrzychu. Do tej pory służby zdążyły już uprzątnąć wiele miejsc. Pod Miejski Zakład Usług Komunalnych podlegają zieleńce, parki, cmentarze oraz lasy komunalne, znajdujące się na terenie gminy. Okolice przy budynkach oraz wspólnotach uporządkować muszą jednak zarządcy tych miejsc. Nie spełnienie tego obowiązku grozi mandatem karnym. -Te obowiązki polegają na tym, że właściciel nieruchomości musi utrzymywać czystość na terenie swojej posesji oraz wyposażyć ją w specjalny pojemnik do odpady - tłumaczy Kazimierz Nowak, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Wałbrzychu. Straż miejska przeprowadza kontrole na terenie gminy oraz wyznacza terminy uprzątnięcia terenów w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości.
źródło: 30minut

ARCHIWUM