sowie

Kultura

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
2012-02-01 09:17

 Rozstrzygnięte zostały konkursy na najładniejszą pisankę i palmę wielkanocną w Świebodzicach. Już po raz czwarty dzieci i młodzież z miasta oraz okolic przygotowały ręcznie robione cudeńka: misterne stroiki, pisanki, kurczaczki, no i oczywiście plamy wielkanocne. Jury przez ponad godzinę wybierało prace, które ich zdaniem zasługiwały na nagrody i wyróżnienia. W tym roku wiele było prac zaskakujących pomysłem i precyzją wykonania. Zachwyt komisji wzbudziła np. oryginalna palma, wykonana w całości z różnego rodzaju cukierków. 

czytaj więcej... (kliknij)

2012-02-01 09:12

 Już po raz kolejny gospodynie rywalizowały w konkursie “Kultywowanie tradycji wielkanocnych w powiecie wałbrzyskim”. Tym razem wyniki ogłoszono w gościnnych progach Centrum Kultury w Walimiu. Nie obeszło się, oczywiście, bez degustacji nagrodzonych potraw. Konkurs od lat organizuje niezmordowana Elżbieta Biś z wydziału rolnictwa Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu oraz panie z Dolnośląskiego Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Komisja konkursowa zadanie ma na ogół bardzo trudne, bo jakość ocenianych potraw na ogół jest doskonała.

czytaj więcej... (kliknij)

2012-02-01 09:12

 Niezwykłą inwencją i pomysłowością wykazały się dzieci ze świetlic środowiskowych w wałbrzyskim Lubiechowie i Szczawienku. Wzięły udział w konkursie “Zabawka ze skrawka”, na najładniejszą lalkę, uszytą z resztek różnych materiałów. Powstało kilkadziesiąt różnobarwnych, charakterystycznych postaci, znakomitych do zabawy i przytulania. Lalek było kilkadziesiąt, autorzy najładniejszych dostali nagrody. Wśród dzieci młodszych miejsca od pierwszego do trzeciego zajęli Monika Szczepanik, Zosia Brzozowiec i Natalka Dulak. Wśród starszych pierwsze miejsce przypadło Kamili Grzelak, drugie – Ewie Gaździe. Na zdjęciu Natalka Dulak i jej “zabawki ze skrawka”.
źródło: 30minut

ARCHIWUM