sowie

Różne

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
2012-02-01 09:21

 Wałbrzyscy policjanci zatrzymali 29-letnią sprzedawczynię jednego ze sklepów przy ulicy Grunwaldzkiej w Głuszycy. Kobieta sprzedała alkohol 15-letniemu chłopcu. Miała wątpliwości, co do jego wieku, ale jednak tego nie sprawdziła. Teraz poniesie konsekwencje prawne. Ekspedientka sprzedała 15-letniemu chłopcu 11. piw. Jak wyjaśniła śledczym miała pewne wątpliwości, co do wieku kupującego i nawet zwróciła się do niego o okazanie dowodu osobistego, ale niestety chłopiec nie miał go przy sobie. Nie miał, bo i w ogóle go nie posiada. Policjanci zatrzymali w tej sprawie również 15-latka, u którego w plecaku zabezpieczono kupiony alkohol. Teraz kobieta za bezmyślną sprzedaż nieletniemu „browarów” odpowie na podstawie przepisów karnych ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, za grozi jej kara grzywny.

2012-02-01 09:20

 " W samo południe policjanci wałbrzyskiej „drogówki” zatrzymali 49-letnią kobietę zatrudnioną jako strażnik szkolny w jednej z podstawówek. Informację telefoniczną o nietrzeźwej „stopce” policjanci otrzymali od anonimowej kobiety. Wynik badania alkomatem wykazał u strażniczki 1,97‰ alkoholu w organizmie. 49-letnia kobieta była odpowiedzialna za bezpieczeństwo przechodzących przez jezdnię dzieci, w wyjątkowo niebezpiecznym rejonie.

czytaj więcej... (kliknij)

2012-02-01 09:18

 brata Policjanci z Komisariatu I w Wałbrzychu zatrzymali 17-letniego chłopca, który podczas legitymowania okazał funkcjonariuszom paszport należący do jego brata bliźniaka. Chciał w ten sposób uniknąć odpowiedzialności za popełnione wykroczenie. Stróżom prawa w pierwszym momencie nie przyszło do głowy, że „takich” prawie identycznie wyglądających 17-latków może być dwóch. Dopiero w momencie wykonywania sprawdzeń nasunęły się pewne wątpliwości.

czytaj więcej... (kliknij)

2012-02-01 09:12

 Mamy dziś wyjątkowy dzień - Wielki Piątek. To w chrześcijańskiej tradycji jedno z najważniejszych świąt, a w krajach, w których dominuje protestantyzm, jest to dodatkowo dzień wolny od pracy. Wszystko po to, by wierni mogli w spokoju i skupieniu przeżywać Misterium Męki Pańskiej, stanowiące pamiątkę wielkiego dzieła odkupienia. Ale w tym roku Wielki Piątek zbiegł się z piątą rocznicą śmierci papieża Jana Pawła II. Dla Polaków, nie tylko katolików, to bardzo symboliczny i niezwykle ważny moment. 

czytaj więcej... (kliknij)

2012-02-01 09:10

 Prawie 13,5 tysiąca osób bezrobotnych. Tak dziś przedstawia się liczba osób pozostających bez zatrudnienia w naszym powiecie i zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wałbrzychu.

 

rząd ma pełne ręce roboty, jednak ofert pracy jest znacznie mniej niż chętnych na zatrudnienie. Najmniej propozycji widnieje w gablotach dla osób o wykształceniu podstawowym. Lepiej sytuacja przedstawia się dla wałbrzyszan z wykształceniem średnim, wyższym i zawodowym. - Najbardziej poszukiwani są kierowcy kategorii C + E, sprzedawcy, osoby do branży gastronomicznej. Zaczęły się również pojawiać oferty z branży budowlanej oraz mechanicznej - wymienia Bożena Jedynak, naczelnik Wydziału Pośrednictwa Pracy PUP Wałbrzych. W Powiatowym Urzędzie Pracy w Wałbrzychu zaczęły pojawiać się również oferty pracy za granicą z sieci EURES. Zatrudnienie mogą znaleźć osoby w branży hotelarskiej i gastronomicznej.

czytaj więcej... (kliknij)

ARCHIWUM