sowie

Newsy, informacje z regionu Wałbrzycha i okolic z 2010 r.

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Europejska przychodnia
2012-02-01 09:16

 Nową, zbudowaną od podstaw przychodnię zdrowia, otwarto w Mieroszowie. Inwestorem jest miejscowy lekarz rodzinny, Piotr Polański, który zdobył na ten cel dopłatę z funduszy europejskich. - To jest spełnienie moich marzeń, jako lekarza rodzinnego, o swoim własnym, prawdziwym miejscu pracy – mówi Piotr Polański. Jego zdaniem podobnych inwestycji ani nie ma obecnie, ani nie będzie w przyszłości zbyt wiele. Nie sprzyja temu sposób finansowania służby zdrowia, a przeszkodą są także wysokie koszty budowy – wyjaśnia lekarz. Dodaje przy tym, że chociaż starań o dotację z Unii Europejskiej nie nazwałby porywaniem się z motyką na słońce, to jednak bez profesjonalnej pomocy wielu różnych konsultantów, przedsięwzięcie nie miałoby wielkich szans na powodzenie.


 Projekt lekarza z Mieroszowa, wśród stu innych, po ocenie specjalistów, zajął piątą pozycję na liście preferencyjnej. - Wyprzedziły mnie tylko duże i prężne gminy – śmieje się Piotr Polański. Nowy ośrodek oznacza też rozszerzenie oferty dla pacjentów. Oprócz praktyki lekarza rodzinnego, obejmującej dokładnie wszystkich mieszkańców, w przychodni będzie można wykonać badanie wysokiej klasy aparatem USG. Zakupione zostało specjalistyczne łóżko do masażu termicznego, przynoszace ulgę w bólach narządów ruchu, kręgosłupa i innych uciążliwych schorzeniach Będą też specjaliści. - W tej chwili mamy już zawartą umowę z kardiologiem, a żona jest laryngologiem. Staramy się też o ginekologa – podkreśla dr Polański. Inwestycja zyskała duże uznanie zarówno środowiska lekarskiego, jak i miejscowych władz. - Docenią to także mieszkańcy, gdy nie będą musieli jeździć na badania do Wałbrzycha – mówi wiceburmistrz Mieroszowa, Dorota Bekier. Z nowej przychodni będzie mogło korzystać około 3500 pacjentów.
źródło: 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: