sowie

Newsy, informacje z regionu Wałbrzycha i okolic z 2010 r.

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Czarodziejskie liny
2012-02-01 09:18

 Park Linowy „Czarodziejska Góra – Relax” otworzył swe podwoje w Jedlinie Zdroju. Obiekt znajduje się obok kompleksu narciarskiego oraz całorocznego toru saneczkowego. To kolejna atrakcja, z której można korzystać w podwałbrzyskim kurorcie.


 - Jest tu trasa maluch dla dzieci od lat trzech. Mamy również trasę junior dla dzieci od lat ośmiu, trasę standard dla każdego, oraz trasę extrem dla bardziej wysportowanych osób - wymienia Tadeusz Ratajczyk, właściciel Parku „Czarodziejska Góra – Relax” Duża dawka wrażeń i adrenaliny – tak najkrócej można opisać korzystanie z nowo otwartego obiektu. „Czarodziejskie liny” posiadają certyfikat bezpieczeństwa, który potwierdza jakość i standard kompleksu. Dzięki sprzętowi asekuracyjnemu oraz wyszkolonej kadrze instruktorów i ratowników klienci obiektu mogą czuć się w pełni bezpiecznie. Jak podkreśla właściciel obiektu – park linowy to dopiero początek. W niedalekiej przyszłości kompleks zostanie poszerzony o dodatkowy trasę zjazdową tak zwaną tyrolką, która będzie posiadała 15 platform. Latem zostanie uruchomiona wieża wspinaczkowa o 3 poziomach trudności. Przy obiekcie powstanie również profesjonalna szkółka narciarska. Miasto ma również plany na dalsze zagospodarowanie obiektu - W tym roku będziemy modernizować wyciąg narciarski z zaśnieżaniem i ratrakowaniem. Powstanie wspaniały kompleks dla całych rodzin - podkreśla Leszek Orpel, burmistrz Jedliny – Zdroju. Zainteresowanie obiektem już pierwszego dnia było ogromne. Zarówno dzieci jak dorosłe osoby, pomimo padającego deszczu, korzystały z 4 tras „Czarodziejskich lin”. Park linowy to inwestycja, która może przyciągnąć do uzdrowiska kolejnych turystów. Oprócz tego budowa takich obiektów prowadzi do powstania nowych miejsc pracy. - Interesuje mnie to, aby ludzie mieli co z sobą robić. Będzie to ośrodek na każdą porę roku - dodaje właściciel obiektu. „Czarodziejskie liny” to pierwszy i jak na razie jedyny park linowy w okolicach Wałbrzycha. Włodarze miasta oraz właściciel obiektu mają nadzieję, że kompleks będzie przyciągał również mieszkańców pobliskich gmin.
źródło: 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: