sowie

Newsy, informacje z regionu Wałbrzycha i okolic z 2010 r.

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
OSPA 2010
2012-02-01 09:14

 Ogólnopolskie Spotkania Prasy Akademickiej to coroczne warsztaty, na które zjeżdżają się przedstawiciele mediów uczelnianych z całej Polski. W tym roku w Bukowinie Tatrzańskiej na OSPIE obecni byli również studenci z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu. Dziennikarze Telewizji Zamkowej i studenckiej Gazety Humanistyczna Jazda, w trakcie trzech dni warsztatów organizowanych przez Fundację Studentów i Absolwentów UJ „BRATNIAK”, mieli możliwość poznania tajników pracy osób tworzących media w Polsce. Najsłabiej wypadło na samym początku, spotkanie z Przemysławem Skowronem z RMF FM, który rozczarował studentów brakiem wiedzy na zadawane przez nich pytania i ogólnie nie najlepszym przygotowaniem do wykładu. Później było już znacznie lepiej. Tomasz Doksa opowiedział zebranym o muzycznym dziennikarstwie internetowym. Na konkretnych przykładach szef działu muzyka.onet.pl, zwrócił słuchaczom uwagę, jakich błędów nie powinno się popełniać pisząc tekst oraz jak przyciągnąć i zainteresować czytelnika. Tomasz Wiech, laureat Grand Press Photo opowiedział o fotografii prasowej, a Krzysztof Haich, 20 lat związany z TVP poprowadził zajęcia praktyczne z kamerą telewizyjną. 


 Najwięcej emocji wzbudziło jednak spotkanie z Krzysztofem Skórzyńskim, od kilku lat związanym ze stacją TVN 24, a obecnie tworzącym FAKTY. Opowiedział bez ogródek, ile zarabia się w tym zawodzie, jak od kuchni wygląda tworzenie telewizyjnych newsów oraz w jaki sposób zmienić kiepski temat w naprawdę interesujący. Jego bezpośredni i bardzo szczery wykład, pełen anegdot i rad jak utrzymać się w tym zawodzie, zaowocował spontaniczną konferencją prasową, którą po kryjomu zorganizowali mu wieczorem uczestnicy OSPY. - Miałem już zajęcia z wieloma studentami, ale z takim czymś spotkałem się po raz pierwszy – mówił ze śmiechem zaskoczony dziennikarz – i muszę przyznać, że jak na krótki czas przygotowania, to mieliście bardzo przemyślane pytania. Relację z warsztatów już niedługo obejrzeć będzie można w specjalnym programie TV Zamkowej. Znajdą się tam również wywiady z zaproszonymi na warsztaty dziennikarzami, które jako jedyni nagrali właśnie studenci PWSZ Wałbrzych.

 

Dominika KrawczykWróć
dodaj komentarz | Komentarze: